fbpx

HAYALLER GERÇEĞE ALİAĞA GELECEĞE

Başkana Ulaşın

Hakkında

1976 yılında İzmir, Karşıyaka doğumlu olan Serkan Acar; Uşaklı baba, Manisalı annenin iki çocuğundan biridir. İlköğretimini Piyale İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise Bayraklı Ortaokulu’nda tamamladı. Başarılı bir lise eğitimi sonrasında üniversite sınavlarında Türkiye sıralamasına girdi. Ailevi sebeplerden dolayı İzmir’de okuması gerektiği için 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih etti.

Hukuk eğitiminin ardından Tuzla Piyade Okulu’nda vatani görevine başladı. Daha sonra asteğmen olarak Siirt – Eruh, Şırnak – Yağızoymak’ta görev yaptı. Çeşitli hukuk bürolarında çalıştıktan sonra kendi hukuk bürosunu açtı. Atık kabloların geri kazandırılması’ konusunda uluslararası düzeyde çalışmalar yaptı. Çevre Bakanlığı ile çalışmalar yaparak, Türkiye’de ilk defa bu konu ile ilgili lisans aldı. 2007 yılında Ege Bölgesi Sanayiciler Odası tarafından çevre sağlığına verdikleri katkıdan dolayı “Çevre Ödülü” ne layık görüldü. Bu konuyla ilgili yurtdışında da çalışmalarına devam etti ve tesisler kurdu.

2009 yılında MHP Aliağa İlçe Teşkilatına üye oldu. 2010 yılında Aliağa İlçe Yönetimine girdi. Yönetim kurulu tarafından oy birliği ile Teşkilat Başkanlığı’na getirildi. Aliağa Kanserle Mücadele Derneği’nin kurucu başkanıdır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Zaman Tüneli