fbpx

HAYALLER GERÇEĞE ALİAĞA GELECEĞE

Başkana Ulaşın

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Biz öğretmenlerimize sevgimizi hizmetlerimizle gösteriyoruz.

Sevgili Aliağalılar,

Yurdumun vefakâr, cefakâr öğretmenleri.
Aziz milletimizin milyonlarca evlâdını şefkatli ellerinize emanet ettiğimiz geleceğimizin teminatı öğretmenlerimiz. Milletimiz de, Devletimiz de sizden belki takatinizi aşan fedakârlıklar bekliyor.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sizin, takatinizi zorlayan yüklerin altına herhangi bir ödül beklemeden gireceğinizden Aziz Milletimiz de, Devletimiz de emin. Bunu biliyoruz. Kuş uçmaz kervan geçmez yerlere sizi fedakârca görev yapmaya gönderen ideal ve gözünüzü budaktan sakındırmayan cesaretinizin temelinde sadece öğrencilerinizin gözlerinde yakaladığınız ışık olduğunu bizler biliyoruz.

Bugün sizin gününüz. Senede birgün sizin vefanız, cefanız için asla yeterli değil. Bunu hepimiz biliyoruz.
Hazreti Ali Efendimiz’in “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” diyen mübarek sözünü sizin için ne kadar çok hatırlatsak az gelir. Bize bayrak nediri, vatan nediri, millet kimdiri öğrettiğiniz gibi, aynı mefhumları çocuklarımıza da öğreten sizsiniz. Dinimizi de sizden öğrendik, milletimizi de. En önemlisi de dilimizi sizden öğrendik. Bize tertemiz Türkçemizi de siz öğrettiniz. Türkçe demek aynı zamanda bin 400 yıllık İslâm dili demektir. Özgürlük demektir, mazlumun muhtacın sığınağı demektir, adalet demektir. Çok şükür dilimizi yitirmedik, dolayısıyla Millet olmayı, Müslüman olmayı yitirmedik. Çünkü dilini yitiren dinini de, milliyetini de, bağımsızlığını da yitirir. Bunların hepsini sizden öğrendik. Tabii ki Hazreti Ali Efendimiz’in sözünü bu Aziz Millete belleten de sizsiniz.

Sizin için ne yapsak azdır. 

İnşaAllah siz öğretmenlere ve Aziz Milletimize layık mazlumun ve muhtacın sığınağı, adaletli bir vatanı hep birlikte inşa edeceğiz.

Sizin için ne yapsak az gelir değerli öğretmenlerimiz.

Bu duygularla tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü minnetle, hürmetle tebrik ediyorum.

SERKAN ACAR