fbpx

HAYALLER GERÇEĞE ALİAĞA GELECEĞE

Başkana Ulaşın

Mevlit Kandilimiz Mübarek Olsun

Bugün âlemlere rahmet olarak gönderilen Resulullah efendimizin dünyayı şereflendirdiği, doğduğu gün. Başta siz Aliağalılar olmak üzere aziz milletimizin ve tüm islâm âleminin mevlid kandilini en içten duygularla tebrik ediyorum. Böyle gecelerin feyiz ve bereketi olarak rabbim birlik ve beraberliğimizi artırsın.

18 bin âleme peygamber olarak gönderilen Hz. Muhammed’in dünyayı şereflendirmesi üzerine ecdadımız mevlid olarak adlandırılan şiirler tertib etmiştir. Müslüman bir dil olan Türkçemizin en güzel örnekleridir bu şiirler. Yüzlerce şair mevlid yazarak peygamber efendimizin doğumunu kutlamışlardır.

Peygamber efendimizin doğumunu kutlamak üzere ecdadımız birlik ve beraberliğin tesisi, sevincin izharı için yüzlerce yıldır bu geceyi kandil gecesi haline getirmiştir. Hiçbir millet bizim aziz milletimiz gibi kandil gecelerini yüceltmemiştir.

Biz de hem ecdat yadigârı bu geleneği sürdürmek, hem de peygamber efendimizin dünyayı şereflendirmesini anmak, sevincimizi izhar etmek için bir program tertip ettik. Kur’an okumada dünya birincisi olmuş 5 hafızla birlikte mevlid kandilini yâd edelim istedik.

Program bu akşam Enka Spor Tesisleri’nde saat 20:30’da başlayacak. Programa Kur’an okuma dünya birincisi Hâfızlarımız katılacak ve Kur’an tilavetinde bulunacaklardır. Kur’an okumak da, Kur’an dinlemek de ziyafetlerin en güzeli, en bereketlisidir. Bu geceyi yâd etmek üzere tüm Aliağalıları Kur’an tilaveti dinlemeye, peygamber efendimizin dünyayı şereflendirmesine duyduğumuz sevinci izhar etmeye davet ediyorum.

Bu vesile ile mevlid kandilinizi tebrik ediyor, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını yüce rabbimizden temenni ediyorum.

SERKAN ACAR